HATAY İSKENDERUN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali HAYTAZ'ın 10 Kasım Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali HAYTAZ'ın 10 Kasım Mesajı

Gazi M. Kemal Atatürk, vatanına ve milletine sarsılmaz duygularla bağlı,  maddi ve manevi tüm varlığını çok sevdiği milletine adamış bir devlet adamı ve de komutandı. Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri sayesinde  Türk Kurtuluş Savaşına yön vermiş, milleti ile birlikte "Ya istiklal ya ölüm!" parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük paya sahip olmuştur.

İşte Atatürk yukarıda bahsettiğimiz özelliklerinden dolayı yaptıklarıyla kısa sürede ülkemizi  dünyada  belli bir yere getirmiş korkusuz bir komutan, eşsiz bir reformist, zeki bir siyasetçi ve ülkemizi kuran büyük bir devlet adamıdır.

Sevgili gençler!

Hepiniz bilmelisiniz ki; Atatürk'ün ilkeleri ışığında, onun çizdiği muasır medeniyetlere ulaşma yolunda, hiç yorulmadan yürüme konusunda kararlı olmak, ona karşı vazifelerimizin başında gelmektedir. Bugün artık cumhuriyetimiz köklenerek daha da güçlendi. Bilim ve teknikte uzunca bir dönem gerisinden takip ettiğimiz ileri ulusların seviyesi artık bize uzak değil. Kendi gemisini, kendi uçağını, kendi otomobilini ve daha birçok şeyini kendi yapabilen bir ülke haline geldik. Geldiğimiz nokta "Kızıl Elma" hedefine inanmış bizlere tabii ki yeterli gelmeyecek. Biliyorum ki bizler, Atatürk'ün ümit ettiği o gençlik olarak cumhuriyetimizi yüceltmeye devam edeceğiz. O'nun izinden ve gösterdiği hedeflerden bir an bile ayrılmadan, ülkemizi her alanda başarıdan başarıya taşıyacağız. Sizlerin şahsında Türk Gençliğinin bunu yapacağından şüphem yoktur.

 

Bu duygularla, vatanperver kelimesinin lügattaki bütün güzel manalarını şahsında barındıran Mustafa Kemal Atatürk'ü minnet ve saygıyla anıyor;onun en büyük ideali olan Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarıp daha da ilerilere götürmek azmiyle bize emanet edilen nesillerle birlikte çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. 

 

 

                                                                                               Ali HAYTAZ

                                                                           İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü

09-11-2022

 

Çay Mahallesi Kanatlı Caddesi No2/3 İskenderun/HATAY - 0326 614 2976

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.